Josef Dvořák a Maxipes živě

FestZprávy
18.5.2016 16:00 , Knihcentrum Ostrava

Živé čtení Maxipsa Fíka v Ostravě 18.5. v Knihcentru

Příhody Maxipsa Fíka
Holčička Ája dostala od rodičů malinké roztomilé štěňátko. Dali mu jméno Rek, jenomže Ája neuměla vyslovit R a začala mu říkat Fek, z čehož pak vzniklo definitivní pojmenování pejska – Fík. Štěňátko rostlo a rostlo, až se z něho vyklubal obří „maxipes“ Fík.

Bob a Bobek jedou na hory
V nové knize najdete sedm zbrusu nových barevných komiksových příběhu a spoustu zábavných rébusů a doplňovaček. 

Josef Dvořák začínal v ochotnickém divadle v Kadani, odkud se dostal do ústeckého Kladivadla, kde slavil první úspěchy. V roce 1972 vstoupil do pražského Semaforu, kde patřil v letech 1972 - 1990 k předním členům souboru. Už v Semaforu se kolem výrazného komika formovala skupina herců, z nichž v roce 1990 vznikla Divadelní společnost Josefa Dvořáka. Divadelní společnost Josefa Dvořáka má za dobu svého působení na kontě stovky představení na mnoha místech naší vlasti. K divadelní práci Josefa Dvořáka patří dále desítky rozličných (nejen komediálních) rolí ve filmu a v televizi, komentátorské výkony na obrazovce a výrazná tvůrčí práce pro děti (také na gramofonových deskách a kazetách); ať už v kabaretech či večerníčcích, z nichž Maxipes Fík či Králíci z klobouku patří k nejoblíbenějším.

Posláním obecně prospěšné společnosti Celé Česko čte dětem je prostřednictvím společného čtení budovat pevné vazby v rodině. Více naleznete na www.celeceskoctedetem.cz.

Rezervujte si místo e-mailem rezervace.ostrava@knihcentrum.cz nebo telefonicky 607 082 029. Upozornění – 15 minut před začátkem akce rezervace propadají, dostavte se prosím včas!
Všechny akce jsou ZDARMA.