Pravidla

FestZprávy

Koncepce festivalu

Koncepce Goethova festivalu Mariánské Lázně je postavena na atraktivním turisticko-historickém náboji města, velmi dobrými možnostmi ubytování pro hosty a pro budoucnost s vizí mezinárodního pojetí i výhodného postavení České republiky.

  • Ambicí GFML je každoročně představit premiérově 30 nových literárních děl. V prvních ročnících z ČR. Posláním festivalu je zvýšení zájmu o českou literaturu. Druhotným cílem je otevřenost talentům. Dát možnost prezentovat svá, prozatím nevydaná díla i méně známým autorům, jež dostanou možnost na festivalu zaujmout potenciální nakladatele nebo sponzory.

Cíl festivalu

  1. Prezentace současné české literatury.
  2. Propojení autorů a čtenářů.
  3. Propojení autorů a nakladatelů.
  4. Otevřenost a podpora nových talentů.
  5. Poselství Johanna Wolfganga von Goethe.
  6. Genius loci – vztah duše místa, urbanistiky a literárního umění.
  7. Posílení zájmu o lázeňství jako součást kultury.

Pravidla

Pro autory a nakladatele

REGISTRUJTE VAŠI KNIHU: Klikněte na ikonu „Registruj“. Dbejte na přesný název knihy. Autorům doporučujeme vložit anotaci knihy do pole „Popis knihy“. Dále nezapomeňte na vložení obalu knihy „Přiložit přebal“. Především těm, co chtějí knihu více přiblížit čtenářům doporučujeme též vložit ukázky z knihy do pole „Přiložit soubor“.

 

Pro veřejnost

OVĚŘTE REGISTRACI VAŠÍ OBLÍBENÉ KNIHY: Klikněte na „Seznam děl“. Prohlédněte si knihy v jednotlivých kategoriích nebo zadejte do pole „Vyhledat“ název knihy.

REGISTRUJTE VAŠI OBLÍBENOU KNIHU: Klikněte na ikonu „Registruj“. Dbejte na přesný název knihy. Doporučujeme vložit anotaci knihy, kterou většinou najdete v úvodu knihy. Nezapomeňte vložit obal knihy do pole „Přilož přebal.“

HLASUJTE PRO SVOJI OBLÍBENOU KNIHU : Pokud již kniha v seznamu děl existuje, můžete pro ní hlasovat. Hlasovat můžete vždy pro jednu knihu v každé kategorii. Kliknete na ikonu „HLASUJ“.
Kniha, která dostane nejvíce hlasů bude na festivalu následně vyhlášena.

Pokud potřebujete více informací, tak pište na info@goethuvpodzim.cz