27. Podzimní knižní

FestZprávy
20.-21.10. , Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě

V mottu veletrhu, Literatura nebo život, se odráží rostoucí obliba literatury faktu a její prolínání s beletrií. Zároveň je poctou spisovatelům, kteří se musí každý den rozhodovat, jestli budou život prožívat, nebo o něm psát.

27. Podzimní knižní veletrh se bude konat v pátek a v sobotu 20. a 21. října v Kulturním domě Ostrov v Havlíčkově Brodě.

Zájem o veletrh je letos rekordní, tržní místa i prostory pro doprovodný program jsou již od konce června téměř vyprodány.V doprovodném programu se představí mnoho témat a autorů, jejichž díla se vztahují k mottu veletrhu: Martin Hilský a politika v Shakespearově dramatu Julius Caesar, Jaroslav Císař a rock a literatura, Karel Pacner a tajný závod o měsíc, Petruška Šustrová, Josef Mlejnek a temné cesty světlých zítřků, Jiří Padevět a hrdinové a zrádci, Lukáš Kopecký a spisovatelé za mřížemi, Václava Jandečková a akce Kámen, Michal Kamp a konec války na Havlíčkobrodsku, Václav Klaus a boj s klimatem, Ilona Švihlíková a řecká tragédie, Arnošt Vašíček a krev démona a mnoho dalších zajímavých témat, autorů a knih.

Zajímavý program je letos připraven pro odbornou veřejnost. Knihovníci se sejdou na tradičním celostárním akvizičním semináři, ale další dva programy jsou netradiční. Martina Košanová ze Studijní a vědecké knihovny Plzeňského kraje při workshopu Biblioterapie poradí hlavně knihovníkům, jak knihami léčit. Lukáš Hejlík (LIStOVáNÍ.cz) a influenceři Luciezel, Bookscalling, Zrzavá Tereza a Hlavaplnaknih poradí nakladatelům, jak knihy propagovat beze slov. Obec překladatelů poradí překladatelům, jak se nestat laureáty anticeny Skřipec.

Veletrh ovšem není představitelný bez prozaiků a básníků: Robert Fulghum, Petra Hůlová, Iva Pekárková, Václav Kahuda, Ivan Kraus, Eva Tvrdá, Jan Těsnohlídek, Richard Erml, Michal Šanda, Alena Mornštajnová, Tereza Brdečková, Michal Viewegh, Aleš Palán, Petr Stančík, Jana Richterová, Františka Vrbenská, Ivana Myšková, Jakuba Katalpa, Lukáš Vavrečka, Jáchym Topol, Jiří Charvát, Ivan Blatný v nové velkolepé knize Martina Reinera… to je jen několik jmen za mnoho mnoho dalších.