STOP plagiátům

FestZprávy
26. 09. 2015

Po dlouhé době otevíráme hráz mlčení, kterým jsme chtěli dát plagiátorovi velkoryse šanci, aby v tichosti napravil neoprávněný zásah do autorských práv a práv k nehmotným statkům. 

Jelikož však do dnešního dne tak neučinil, otevíráme naplněnou hráz a zahajujeme soubor kroků připraveného scénáře na obranu Goethova podzimu.

Obranu Goethova podzimu bereme velmi vážně, jelikož zde nehájíme jen festival a jeho uměleckou úroveň, ale i pravdu.

Stručně: o co jde?

  1. Před více než 2 roky byl autorsky vytvořen Goethův podzim
  2. Následně bylo též vytvořeno logo Goethův podzim a soubor pravidel pro design festivalu: př. design letáků, plakátů apod. tzv. image, celkový vnější obraz festivalu.

                                                                         x

  1. Nyní je bez vědomí a souhlasu autora ( v případě loga a image spoluautorů ) připravována akce, která se za Goethův podzim vydává. Jedná se o celkovou napodobeninu. Tzn. že vznikl plagiát festivalu – včetně napodobeniny původního loga a image festivalu.
  2. Dokonce se vyskytla osoba, jež se identifikovala jako plagiátor, tj. osoba, jež se nepravdivě vydává za autora.

 

Skutečný autor nemá potřebu kohokoliv přesvědčovat. Zná pravdu a má pro ni důkazy. Bude ji nekompromisně obhajovat.

Naopak poskytuje veřejnosti možnost, aby si sama v tichosti odpověděla ( a nenechala si kýmkoliv vnucovat odpovědi. Pokud plagiátor bude opět přes sociální sítě vytvářet své odpovědi a nutit je veřejnosti, prosíme naše příznivce, aby na ně nereagovali a neeskalovali situaci). Naše forma vyjádření dává svobodnou možnost všem, aby si udělali svůj vlastní názor.

 

Přijďte nás podpořit! V pátek 2.10.2015 od 18:00 je pořádám happening s názvem STOP plagiátům. Happening na podporu oficiálního Goethova podzimu, ale i obdobných případů. Mimo jiného zde bude upozorněno v širším kontextu též na morálně-lidský faktor v tomto a obdobných případech. Zazní vybrané texty z knih, které podtrhují morálku jako principy správného nebo nepřípustného lidského jednání.  Zazní Krásná řeč: vystoupí Jan Kačer, Nela Boudová a další umělecké osobnosti. Místo happeningu: http://hostim.viacarolina.cz 

Děkujeme všem příznivcům za stoupající podporu. Moc si jí vážíme.

 

Jsme stále ochotni jednat. Nikoliv s plagiátorem, ale se zástupci města Mariánské Lázně. Naši nabídku k jednání má město od 31.8.2015, tj. okamžitě, co jsme se dozvěděli o registraci plagiátorových webových stránek. 

 

Plagiátorova tvrzení: