ROZHODNUTÍ o AUTORSTVÍ

FestZprávy
ROZHODNUTÍ o AUTORSTVÍ
03. 10. 2018

Považujeme za nutné dodat klíčovou informaci týkající se autorství Goethova podzimu.

A to právě v termínu, v němž se před 4 lety festival uskutečnil.

 

Poté byl napaden plagiátorem, který tento festival a označení neoprávněně užíval ve svůj osobní prospěch a posiloval skrze něj svou společenskou a politickou pozici v Mariánských Lázních. Plagiátor začal vytvářet akci, která s původním festivalem neměla nic společného a neoprávněně okopíroval název i znak (logo) Goethova podzimu a výrazně tento festival i  jako značku poškodil, a to i přesto, že byl opakovaně vyzýván, aby toho zanechal.

Informujeme všechny příznivce originálního Goethova podzimu, že dne 20.6.2018 byl s konečnou platností potvrzen verdikt, že autorem Goethova podzimu je pan Robert Neubert, nikoliv pan Jaromír Bartoš, který se opakovaně pokoušel o výmaz ochranné známky. Následně byla potvrzena a též s konečnou platností schválena platnost ochranné známky v té nejširší, tj. slovní podobě pod číslem 367334, jejíž držitelem je organizace pana Neuberta, nikoliv Městské muzeum Mariánské Lázně. 

Sdělujeme proto, že pan Bartoš, jenž několik let vědomě plagioval Goethův podzim, na počátku své „kampaně“ křivě osočoval právoplatného autora festivalu z podvodů, sdílel jeho podpisové vzory na sociálních sítích, vymýšlel si konstrukce o vzniku festivalu a neexistujících rolích uvnitř něho, dnes o rozhodnutí Úřadu průmyslového vlastnictví ČR mlčí a nadále bez jakéhokoliv zardění vykonává funkci předsedy kulturní komise, do které se dostal mimo jiné i díky úspěchu Goethova podzimu v roce 2014.  

Tímto krátkým sdělením informujeme nejen o prokázaném autorství ale i o tom, že plagiátor uváděl od počátku polopravdy, výmysly a účelové lži.

 

Ještě jednou děkujeme za podporu.